PERNÝ VÍKEND KOSMONOSKÝCH HASIČŮ

 

V sobotu 29. ledna po půl deváté večer přijala Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kosmonosy oznámení o požáru uskladněných
palet v průmyslovém areálu naproti hlavnímu vlakovému nádraží v mladoboleslavské části Čejetičky.
„Oznamovatel při nahlášení uvedl, že požár zasáhl palety naskladněné do výšky zhruba 10 metrů. Ty se navíc nacházely v těsném sousedství skladovacích a výrobních hal,“ přiblížil Miroslav Příhoda, člen zásahové jednotky kosmonoských hasičů. Než první jednotky dojely na místo, stihl se požár rozšířit na jednu z těchto hal o půdorysu 50 x 20 metrů. Velitel zásahu okamžitě zvedl poplachový stupeň na druhý a požádal operační středisko o vyslání dalších jednotek. „Práci hasičům výrazně komplikoval silný vítr, který znemožňoval efektivní hašení. Proto byl zvýšen poplachový stupeň na třetí a poté dokonce na nejvyšší možný –zvláštní. Naše jednotka se v dýchací technice podílela na hašení objektu a poté do ranních hodin spolu s dalšími jednotkami zajišťovala vodu pro výškovou techniku Hasičského záchranného sboru. Druhý den dopoledne byla JSDH Kosmonosy odvelena zpět na základnu.“
Při požáru zasahovalo celkem 25 hasičských jednotek. Podle informací v médiích ho hasiči dostali pod kontrolu po šesti hodinách. Policie na svém twitterovém účtu uvedla, že škoda přesáhla jednu miliardu korun. Pokud by se předběžný odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejničivějších požárů v Česku. „Kosmonoským hasičům patří naše uznání. Vážíme si jejich práce a hlavně profesionality,“ uvedl v poděkování mířícím na adresu JSDH Kosmonosy místostarosta Mgr. Petr Boubín. Kosmonoští hasiči si ale moc neodpočinuli. A to kvůli silnému větru. „V neděli 30. ledna přišla po jedenácté hodině zpráva z operačního střediska, aby naše jednotka vyjela k odstranění padlého stromu mezi obcemi Jemníky a Bojeticemi. Po odstranění stromu pak byla jednotka povolána do Mladé Boleslavi, kde v ulici Jana Palacha spadly hned dva stromy. Jeden z toho na osobní automobil. Jednotka také v tomto případě stromy odstranila a poté byla odvolána zpět na základnu,“ popsal náročný poslední lednový víkend Miroslav Příhoda.

Článek převzat z Kosmonoského zpravodaje únor 2022

Author: administrator